KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13777455
nr 1377 7455
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 4 st, Sverigemotiv. Signerad. Motivet: 22x18-18x25cm, yttermått inklusive ram: ca 26x33 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 februari 2021
kl 18:23:22
4/2 11:48:06
8/2 14:04:06
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström